۱۰ کشور برتر جهان از نظر سرعت اینترنت

۱۰ کشور برتر جهان از نظر سرعت اینترنت

نویسنده: alghadir منتشر شده در: آموزشی تاریخ ایجاد: 2016-02-10 بازدیدها: 1304 نظرات: 1

امروزه به لطف شبکه جهانی اینترنت با چند کلیک ساده می توانیم به دریایی از اطلاعات دسترسی داشته باشیم چیزی که نسل های قبل از ما شاید حتی تصور آن را هم نمی کردند.اما یکی مشکلاتی که برخی کاربران این شبکه ، خصوصا در کشور ما همیشه با آن مواجه هستند ، کندی سرعت اینترنت است که لذت استفاده از این شبکه را کم و یا به کل از بین می برد. موسسه Alamai Technologies اخیرا در گزارشی وضعیت سرعت اینترنت در کشور های مختلف جهان را منتشر کرده که در ادامه مطلب ضمن لیست ۱۰ کشور برتر جهان در زمینه سرعت اینترنت را مشاهده خواهید کرد.

با اینکه در سال های اخیر سرعت اینترنت در کشورمان نسبت به قبل بسیار بهتر شده است ، اما همچنان سرعت اینترنت ایران در مقایسه با ۱۰ کشور برتر لیست موسسه Alamai Technologies فاصله زیادی دارد.

 

۱۰ کشور برتر جهان از نظر سرعت اینترنت :

1-  کره‌ی جنوبی: سرعت متوسط ۲۲.۲ مگابیت بر ثانیه

2-  هنگ‌کنگ: سرعت متوسط ۱۶.۸ مگابیت بر ثانیه

3-  ژاپن: سرعت متوسط ۱۵.۲ مگابیت بر ثانیه

4- سوئد: سرعت متوسط ۱۴.۶ مگابیت بر ثانیه

5-  سوئیس: سرعت متوسط ۱۴.۵ مگابیت بر ثانیه

6-  هلند: سرعت متوسط ۱۴.۲ مگابیت بر ثانیه

7-  لیتوانی: سرعت متوسط ۱۳ مگابیت بر ثانیه

8-  ایرلند: سرعت متوسط ۱۲.۳ مگابیت بر ثانیه

9-  جمهوری چک: سرعت متوسط ۱۲.۳ مگابیت بر ثانیه

10- فنلاند: سرعت متوسط ۱۲.۱ مگابیت بر ثانیه

 

همانطور که می بینید کشور کره جنوبی با سرعت متوسط ۲۲.۲ مگابیت بر ثانیه در مقام اول قرار گرفته و آخرین کشور این لیست هم فنلاند با سرعت متوسط ۱۲.۱ مگابیت بر ثانیه می باشد.جالب است بدانید که برخلاف تصور بیشتر افراد ، نام کشور آمریکا در میان ۱۰کشور برتر از نظر سرعت اینترنت دیده نمی شود و آمریکا در جایگاه یازدهم جهان قرار گرفته است.