چگونگی جمع کردن یک سیستم - بخش سوم - کارت گرافیک

چگونگی جمع کردن یک سیستم - بخش سوم - کارت گرافیک

نویسنده: sadegh منتشر شده در: آموزشی تاریخ ایجاد: 2015-05-13 بازدیدها: 2346 نظرات: 0

نرم افزار های عمومی,‌ بازی های با فضای گرافیک بالا (HD), مدل سازی سه بعدی حرفه ای ....

      استفاده از نرم افزار های عمومی,‌ بازی های با فضای گرافیک بالا (HD), مدل سازی سه بعدی حرفه ای, طراحی دو بعدی با لایه های زیاد, تدوین و ویرایش فیلم,‌ همه ی اینها به نوع و کاربرد یک کارت گرافیک در سیستم شما برمی گردد. معمولا کاربران حرفه ای به دنبال کارت های گرافیکی مجزا در سیستم هستند تا آن را در اسلات مادربرد خود قرار دهند. Intel و AMD هر دو از چیپ ست های گرافیکی در داخل هسته های CPU استفاده کرده اند که اگر کار گرافیکی معمولی داشته باشید ,‌همین مقدار برای شما مناسب است.

      اگر مطالبی که در بخش انتخاب CPU برای شما کافی بود و شما پردازنده مناسب کارتان را پیدا کرده اید و به دنبال یک کارت گرافیک برای اجرای جدیدترین بازی ها با کیفیت بالا,‌ تدوین ویدیویی (Rendering) , یا ایجاد یک ایستگاه کاری (Workstation) برای کارهای سنگین هستید پس کارت گرافیک برای کارایی Performance)) سیستم شما نقش مهمی دارد.

http://media.bestofmicro.com/N/P/261349/original/quad-sli_platform.jpg

      سخت افزارهای قوی (High) برای نمایش واقعی تر جزییات تصویر در رزولوشن خیلی بالا طراحی شده اند.ما حتی می بینیم که بعضی از این گیمرها برای اجرای بازی ها از 3 مانیتور صفحه عریض با توان پخش 4K ( وضوح تصویری استاندارد در فیلمبرداری و کارت گرافیک است. تعداد پیکسل‌های فرمت 4K چهار برابر فرمت Full HD  است. اما استاندارد UHD دقیقا سایز 3840X2160 است. در مقایسه با استاندارد قبلی HD که 1920X1080 بود، 4K دقیقا سایز و عمقی ۲ برابررا دارا می باشد. وضوح این فرمت ۴۰۰۰ پیکسل در هر رزولوشن افقی است.) استفاده می کنند که این تکنولوژی در شرکت AMD بنام Eyefinity و در شرکت Nvidia به نام Dub Surround است .

      با تجربه ای که ما در مقایسه بین کارت های گرافیکی داشتیم , پیشنهاد می کنیم که شما برای اجرای جدیدترین بازی ها در رزولوشن 3840x2160 با نمایش بالاترین سطح جزییات و اجرای نرم و راحت آن به دو کارت گرافیکی High end نیاز خواهید داشت بطوریکه یک صفحه نمایش Full HD با رزولوشن پایه 1920x1080 تنها از یک چهارم پیکسل های موجودش بهره می برد پس شما می بایست از یک کارت گرافیکی قوی برای رسیدن به حداکثر کارایی آن استفاده کنید.

 

http://media.bestofmicro.com/W/T/428861/gallery/Intro_r_600x450.jpg

      وقتی شما از یک کاربر سیستم های Desktop به سمت ایستگاه های کاری (Workstation) حرفه ای اجرا شده در نرم افزارهای تجاری (Business Software) حرکت می کنید, کارت گرافیک های FirePro شرکت AMD و Quadro شرکت Nvidia بیشتر به کارتان می آیند چون درایورهای آن ها برای کارایی OpenGL بهینه شده و با بیشتر نرم افزارها به صورت گسترده همخوانی دارند. Open GL یک رابط برنامه‌نویسی نرم‌افزار چندسکویی ( Multi-Platform )برای رندرینگ دوبعدی و سه‌بعدی است. این رابط برنامه‌نویسی معمولاً برای تعامل با پردازشگر گرافیکی و به‌دست‌آوردن رندرینگ سریعتر توسط سخت‌افزار استفاده می‌شود و به طورخاص در فضای ایستگاه کاری  (Workstation)مورد استفاده قرار می گیرد.

      البته این به شما بستگی دارد که برای کمی صرفه جویی پولی بخواهید  AMD Radeon یا Geforce را برای انجام کارهای سنگین خود اتنخاب کنید. اما اگر تفاوت کیفیت تصویر را نادیده گرفتید به خاطر داشته باشید که سیستم های Desktop فاقد چنین درایورهای بهینه شده ای هستند و همیشه با سرعت کمتری کار به نسبت Workstation کار می کنند. اگر شما با سیستم خود درآمد کسب می کنید, حرکت هوشمندانه آن است که به سمت سخت افزار مناسب با کار خود بروید. برای انتخاب آگاهانه به جدیدترین رده بندی گرافیک ها در سال 2015 میلادی موجود در سایت نگاهی بیاندازید. در صورتی که سیستم شما یک Workstation خواهد بود, جدیدترین رده بندی کارت های گرافیک های Workstation را در رده بندی کارت گرافیک های Workstation ببیند.

 

منبع :http://www.tomshardware.com/reviews/build-your-own-pc,2601-3.html